Dört Harfli Boşta Kalan Alan Adları

Ülkemizde ve dünyada alan adı seçiminin önemi hakkında herkesin bilgisi vardır. Yapılacak işle ilintili olan alan adları bir anda popülerlik kazanabiliyor. Beğeni ve akılda kalma oranı da o derecede yüksek olabiliyor.


Ustaca düşünülmüş birçok alan adının nasıl kısa sürede marka haline geldiğine de hepimiz şahidiz. google, yahoo, kitapyurdu, gittigidiyor, amazon gibi.


Alan adı seçiminde en önemli kıstasın akılda kalıcılığı olduğu söyleniyor ve hemen ardından da mümkün olduğu kadar az karakterden oluşmasının da önemine değiniliyor. Yani kısa olması, yazarken hata yapılmasının önüne geçilmesi, farklı sitelere prim yaptırmamak önemli. Buna göre en avantajlı olanlar üç harfli, dört harfli ve beş harfli isimler. İsmin sadece harften oluşması da bir avantaj.


Üç harfli alan adlarının artık tükendiğini herkes farkında. Dört harfli alan adları da hani nerdeyse biteyazdı. Bazı arkadaşların bu sebeble telaşla dört harfli bir anlam oluşturabilecek kombinasyonlar oluşturup domain sorgu sitelerinde uzunca vakitler geçirdiklerini biliyordum.


İmkanı olanlara tavsiyem bir miktar vakit ayırıp alan adı satın almaları. Yakında dört harfli alan adları da oldukça primli olarak satılabilecek kanısındayım. Ben yatırım olarak görüyorum ama farklı amaçlarla değerlendirmek isteyen arkadaşlarda olacaktır.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !