Cepten Ücretsiz RSS Takibi – RSS Reader

İnternette birçok site artık yayınlarını RSS feedlerle yapmakta. Ceparsiv.org yayınlarından zaman kaybetmeden haberdar olmak isteyenlerinde abonelikleri gbii artık birçok sitenin RSS okuyucularda abonelik kaydına izin verdiklerini görebilirsiniz.


RSS Reader cep telefonundan RSS takibi için yazılmış bir uygulama. Ekran görünümleri çok başarılı olmasa da cepten RSS takip etmek isteyenler için oldukça başarılı ücretsiz bir java midlet uygulaması. Aslında XML doküman takibi amacıyla yazılmış java uygulamasının bir yan ürünü RSS Reader MIDlet.


Uygulama offline haber takibinde RMS (persistent storage) mekanizması kullanmakta. Yani haberleri telefona çektikten sonra tekrar tekrar haberleri okumak için yeniden bağlanma ihtiyacı duymuyor. Bu noktada fazla sayıda haber yayını sitelerin haberlerini cepten takip etmek, en azından Türkiye’de cep faturanızı oldukça yükseltecektir. İçerik olarak geniş yayın yapan sitelerin RSS lerini cepten takip etmenizi hiç önermiyorum.


RSS Reader uygulaması dahilde birtakım sitelerin RSS kayıtları otomatik olarak gelmekte. En azından yapılacak testlerin kolaylaştırılması adına.


RSS Reader uygulamasının çince dil desteğide kazandırılmış anladığım kadarıyla. UTF-8 destekli çalışması Türkçe karakterlerin görüntülenmesinde sıkıntı yaratabilir fakat genel talep olursa uygulamanın Türkçe destekli versiyonu için uygulama sahiplerine yardımda bulunabilirim.


RSS Reader uygulaması ekran görüntülerini buradan inceleyebilirsiniz. WML site için adresi ziyaret edilebilir. RSS haberlerin takibi ise buradan bilgi alınabilir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !