Cep Telefonuyla Yapılması Gereken 10 İş

Artık cep telefonlarına sadece konuşma yapmak için yatırım yapılmıyor. Artık birçok iş takibinizi ve kişisel ihtiyaçlarınızı cep telefonlarını kullanarak halledebiliyorsunuz. Zaten cep telefonu üretici firmalarının da satış politikalarında cep telefonlarının ihtiyaçlarınızı tam olarak yerine getirebileceği yer alır.



Yeni bir telefon alırken en önemli olan kriter ihtiyaçlarınızı karşılaması. İhtiyaçlarınızın fazlası için para ödemenizi tavsiye etmem. Kesin çizgilerle para vermek istediğiniz özellikleri tespit etmeli ve devamında marka & model araştırmasına girmelisiniz.



Bu makalede insanlara cep telefonuyla yapmak istediği 10 işi listelemeleri istenmiş ve alınan cevaplar listelenmiş. Oldukça ilginç cevapların olduğunu belirteyim. Benim vazgeçilmez 10 maddem önem sırasına göre aşağıdaki gibi.



10. Estetik bir görüntüsünün olması cep telefonlarında aranılan bir özellik. Benim için son sıralarda yer alan bir kriter olsada bayanlar için estetik ve görüntünün ilk sıralarda bulunduğundan eminim.



9. Radyo yayınlarını ve kanallarını alabilmesi bir yerlerde sıra beklerken, haberlere ilgili duyduğunuzda, borsada kağıtlarınızı varsa önem kazanıyor.



8. Hafıza kartı kabul ederek kapasitesinin yükseltilebilecek olması oldukça önemli. Ne de olsa İnternet altyapımız hızlandıkça teknolojilerimiz yenilendikçe kapasiteler yetmeyecektir.



7. Bütçemizin kısıtından ve düğün harcamalarımızı henüz yeni tamamlıyor olmamız nedeniyle fiyatı oldukça önemli. Her zamanki gibi üst sınırım 400 YTL.



6. Şarjı ile izin verdiği konuşma süresi oldukça önemli. Günaşırı telefonunuzu şart etmek istemiyorsanız bu özellik sizin içinde oldukça önemli olmalı.



5. Bayram ve önemli günlerde toplu SMS gönderimi oldukça önem kazanıyor. SMS gönderim menüsü gelişkin bir telefon tercihim olacaktır.



4. Ev ve işyerindeki bilgisayarım arasında dosya taşımak isterim. Ne de olsa evde kullandığım ADSL download limitim 4 GB la sınırlı. Bluetooth destekli bir telefon tercihim olacaktır.



3. Bankacılık işlemlerimi yapmak için GPRS ve WAP desteğine ihtiyacım var. Hisse senedi işlemlerimi yapabileceğim bir WAP banka şubesine ve hızlı GPRS destekli bir cep telefonu tercihim olacaktır.



2. MIDlet teknolojisi ve java uygulamaları oldukça popüler günümüzde. Aynı zamanda bir java geliştiricisi olarakta java desteği oldukça önemli. Java MIDlet 2.0 destekli bir telefon tercihim olacaktır.



1. Görüşmelerimi kesintisiz yapabilmek en vazgeçilmezim. Kullanılan operatör eskiden önemliydi ama şu anda bulunduğum şehirlerde hiçbir önemi kalmadı. Dolayısıyla şu anda en ucuzu olan Avea yı tercih ediyorum. Turkcell hattımı kapattırmış bulunuyorum.



Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !